Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji poległych bohaterów, celebrowaną przez proboszcza parafii w Lubichowie ks. Tomasza Patokę. Następnie odbyło się oficjalne odsłonięcie i poświęcenie odnowionego upamiętnienia oraz złożenie kwiatów przez delegacje i uczestników uroczystości.
Wśród obecnych znaleźli się m.in. poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, wójt gminy Lubichowo Andrzej Toczek, przedstawiciele samorządów, Instytutu Pamięci Narodowej oraz lokalnych instytucji kultury i oświaty. W uroczystości uczestniczył również Piotr Szubarczyk – inicjator odnowienia pomnika.
Oprawę wydarzenia zapewnili żołnierze 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku oraz Wojskowa Asysta Honorowa z Elbląga. Obecne były także poczty sztandarowe, które wspólnie z mieszkańcami oddały hołd żołnierzom Armii Krajowej.







Napisz komentarz
Komentarze