Najwyżej rozstawiona w eliminacjach została Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom), która w poniedziałek spotka się z Sarą Husar (KT Kubala Ustroń). Lepsza z nich trafi w decydującej fazie na Darię Górską (Legia Warszawa) lub Alicję Jakimacho.
W drabince eliminacji rozlosowano jeszcze dwie polskie pary: Daria Kuczer (BKT Advantage Bielsko-Biała) i Julia Szczerek (KS Górnik Bytom) oraz Marcelina Podlińska (KS Górnik Bytom) i Nadia Affelt (Pro Tenis Toruń/Młode Talenty BNP Paribas).
Pozostałe Polki trafiły na otwarcie na zagraniczne rywalki, a na starcie eliminacji zobaczymy jeszcze: Annę Kmiecik (KS Górnik Bytom/Młode Talenty BNP Paribas), Barbarę Straszewską (Team RH+ Szczecin), Nikę Hurkacz (Come-on Tennis Club Wrocław), Magdalenę Baniak (BKT Advantage Bielsko-Biała), Igę Piotrowską (Morelowa Tennis Club Warszawa), Hanna Jankowska (Gdańska Akademia Tenisowa), Gabriela Gregorczyk, Ewa Czapulak (ZTT Złotoryja) oraz 15-letnia Aleksandra Zapława (Gdańska Akademia Tenisowa/Młode Talenty BNP Paribas).
Trzecia edycja RokitkiPark Open jest największą, bo po raz pierwszy ma rangę ITF W50, a dodatku lista zgłoszeń zawiera nazwiska zawodniczek z trzeciej i czwartek setki rankingu WTA. Obsada jest na poziomie wielu turniejów WTA 125, stanowiących bezpośrednie zaplecze głównego cyklu WTA Tour.
W tej sytuacji udział Polek w głównej rywalizacji możliwy jest dzięki czterem dzikim kartom przyznanym przez organizatorów zawodniczkom Gdańskiej Akademii Tenisowej - Weronice Ewald i Orianie Gniewkowskiej oraz Ince Wawrzkiewicz (STK Sopot) i Ginie Feistel (WKS Grunwald Poznań), córce byłej tenisistki z Sopotu Magdalenie Mróz-Feistel.
Losowanie głównych drabinek w singlu i w deblu odbędzie się na obiekcie GAT Gdańsk w poniedziałek po południu. Dopiero we wtorek dołączą do nich zwyciężczynie dwudniowych kwalifikacji.
Pierwsza edycja RokitkiPark Open odbyła się w 2024 roku jako impreza rangi ITF W35. Komplet zwycięstw odniosły wówczas w Gdańsku reprezentantki Czech: Barbora Palicova oraz debel Karolina Kubanova i Renata Voracova.
Najlepiej z Polek spisały się: Marcelina Podlińska osiągając ćwierćfinał w singlu, a w deblu do półfinałów dotarły Weronika Falkowska i Rozalia Gruszczyńska (wszystkie KS Górnik Bytom), ale z zagranicznymi partnerkami.
W ubiegłym sezonie, gdy impreza miała rangę ITF W15, w finale wystąpiła para juniorek Nadia Affelt (Pro Tenis Toruń/Młode Talenty BNP Paribas) i Inka Wawrzkiewicz (STK Sopot), która w singlu po raz pierwszy w zawodowym Tourze dotarła do półfinału. Podwójne zwycięstwo odniosła Dunka Johanne Christine Svendsen, w tym w deblu z Australijką Valentiną Ivanovą.
W tym roku partnerami gdańskiego turnieju są: Rokitki Park, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Miasto Gdańsk oraz Ziaja.
RokitkiPark Open 2026 jest zaliczany do cyklu LOTTO PZT Polish Tour, którego partnerem tytularnym jest LOTTO, partnerem głównym Ministerstwo Sportu i Turystyki, partnerami – Hertz i Tretorn, a patronem medialnym jest „TENIS MAGAZYN”.
RokitkiPark Open, ITF W50 (23-28 czerwca 2026)
Korty Gdańskiej Akademii Tenisowej (ul. Kazimierza Górskiego 1, koło hali AWFiS, również dojście od strony TVP Gdańsk)
Terminarz (start meczów o godz. 9.00, wstęp na korty bezpłatny):
poniedziałek 22 czerwca – 1. runda eliminacji w singlu
wtorek 23 czerwca – 2. runda eliminacji i 1. runda turnieju głównego w singlu i deblu
środa 24 czerwca – 1. runda w singlu i deblu
czwartek 25 czerwca – 2. runda w singlu i ćwierćfinały w deblu
piątek 26 czerwca – ćwierćfinały w singlu i półfinały w deblu
sobota 27 czerwca – półfinały w singlu i finał w deblu (godz. 10.00)
niedziela 28 czerwca – finał w singlu (godz. 10.00)
RokitkiPrak

Napisz komentarz
Komentarze