środa, 19 sierpnia 2026 12:06
Reklama
Jeden był w aucie, drugiego zatrzymano podczas kontroli przy ulicy 3 Maja

Dwie kontrole, dwóch 27-latków i narkotyki. Policyjne zatrzymania w Grabówku i Kwidzynie

Policjanci z powiatu kwidzyńskiego zatrzymali dwóch 27-letnich mężczyzn, którzy posiadali twarde, niebezpieczne narkotyki ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. W jednym przypadku funkcjonariusze zabezpieczyli mefedron i amfetaminę, w drugim – amfetaminę. Obaj trafili do celi.
Dwie kontrole, dwóch 27-latków i narkotyki. Policyjne zatrzymania w Grabówku i Kwidzynie

Autor: KPP Kwidzyn

Do pierwszego zatrzymania doszło wczoraj, 17 sierpnia, około godziny 12.00 w miejscowości Grabówko. Policjanci z Posterunku Policji w Sadlinkach, podczas kontroli rejonu linii brzegowej Wisły w rejonie Nowego Dworu Kwidzyńskiego. W trakcie wykonywanych czynności zauważyli siedzącego w samochodzie marki Audi 27-letniego mężczyznę. Policjanci posiadali wcześniej informację, że może on posiadać przy sobie środki odurzające, dlatego podjęli wobec niego czynności.


 

W trakcie wykonywanych czynności policjanci znaleźli przy 27-latku dwa woreczki z zawartością białego proszku oraz proszku koloru jasnożółtego. Zabezpieczone substancje zostały poddane wstępnemu badaniu testerem narkotykowym. Wynik wskazał, że były to amfetamina oraz mefedron. 27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Zabezpieczone substancje zostaną poddane dalszym badaniom.


 

Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia około godziny 21.30 w Kwidzynie przy ulicy 3 Maja. Policjanci podczas legitymowania i kontroli osobistej 27-letniego mężczyzny znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością brązowego proszku o białej barwie. Substancję poddano badaniu testerem narkotykowym. Wstępny wynik wskazał, że jest to amfetamina. Mężczyzna również został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.


 

Obaj mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych jest przestępstwem. Za takie zachowanie grozi kara pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej i eliminowanie z obrotu substancji, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.


 

KPP Kwidzyn


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 19°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył. Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu Autor komentarza: Bob sanders Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co? Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu” Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie! Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie! Autor komentarza: Agnieszka Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów. Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama