O co pytać firmę cateringu dietetycznego?

  • 27.11.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
O co pytać firmę cateringu dietetycznego?
Wszyscy staramy się dbać o zdrowe żywienie. Daje nam to gwarancję dobrej kondycji i szczupłej sylwetki. Większość z nas choć raz była na jakiejś diecie. Często okazuje się, że problemem nie jest sama determinacja do wytrwania w ograniczeniach, a brak czasu na przygotowanie posiłków. W związku z tym coraz bardziej popularna jest dieta pudełkowa. Zanim jednak wybierzemy firmę przygotowującą dla nas całodzienne posiłki powinniśmy dobrze się rozejrzeć.

Czym jest dieta pudełkowa?

Zacznijmy do tego co to w ogóle jest dieta pudełkowa? Jak sama nazwa wskazuje polega ona na jedzeniu rzeczy zapakowanych w pudełka przez firmę cateringową. Nie są to jednak żadne półprodukty, ale pełnowartościowe posiłki, pakowane do pudełek, gotowe do zjedzenia lub ewentualnego podgrzania. Jej głównym założeniem jest jedzenie zbilansowanych posiłków przygotowanych przez profesjonalną firmę, dostarczanych codziennie pod wskazany przez nas adres. To bardzo wygodna forma żywienia. Nie musimy martwić się przygotowaniem posiłków, poświęcać czasu na zakupy i gotowanie ani liczyć kalorii.

Jak wybrać catering dietetyczny?

W dużych miastach lista firm zajmujących się cateringiem dietetycznym jest bardzo długa. Wybór tej właściwej nie należy do najprostszych. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej firmy dobrze jest zadać kilka dodatkowych pytań. Przede wszystkim powinniśmy dowiedzieć się czy nasz adres jest obsługiwany przez daną firmę.

To znacząco przyśpieszy selekcję. Jeśli rozpoczynamy pracę bardzo wcześnie, bądź dojazd do niej zabiera nam dużo czasu i musimy wyjść z domu bladym świtem powinniśmy sprawdzić czy wybrana firma może dostarczyć do nas jedzenie przed naszym wyjściem. Istotny jest również fakt ile razy w tygodniu serwowane są posiłki. Gdy kwestie logistyczne mamy już za sobą należy rozważyć sam rodzaj proponowanej diety. Większość firm proponuje posiłki dostosowane do potrzeb i upodobań swoich klientów. Jeśli jesteś wegetarianinem, weganinem, unikasz glutenu bądź masz jakieś alergie pokarmowe warto sprawdzić czy dana firma może uwzględnić wszystkie twoje preferencje. Dobrze jest również zaznaczyć jeśli czegoś po prostu nie lubisz. Dieta pudełkowa powinna być po prostu smaczna. Zanim więc zdecydujesz się na konkretną firmę dobrze jest sprawdzić opinie o niej.

Oczywiście smak jest kwestią gustu, ale na pewno znajdziesz tam kilka dodatkowych rad, bądź informacje o dotychczas przygotowywanych posiłkach. Do tego przydatny może okazać się przykładowy jadłospis. W ten sposób najprościej zweryfikujesz czy dane menu ci odpowiada. Przed podjęciem decyzji zapytaj również o liczbę, wielkość i kaloryczność posiłków. Dobra dieta pudełkowa sprawdzi się nie tylko przy odchudzaniu, ale również, jeśli po prostu chcesz utrzymać zgrabną sylwetkę. Ostatnią kwestią jest cena.

Oczywiście, nikt z nas nie lubi przepłacać, jednak jeśli ktoś proponuje ci długą listę wykwintnych dań, a w zamian oczekuje podejrzanie niskiej zapłaty jest to odrobinę podejrzane. Zaniżona cena może wskazywać na składniki niższej jakości, bądź zmniejszone porcje. Czasami jednak lepiej jest zapłacić nieco więcej a w zamian otrzymać posiłki zgodne z opisem. 

 Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach - PrimaFoodCatering.pl

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: