środa, 17 grudnia 2025 09:50
Reklama

Za Znakiem Zwycięstwa: abyśmy nie upadli przygniecieni ciężarem naszych win

Setki tczewian wzięło w Wielki Piątek udział w Drodze Krzyżowej, która już tradycyjnie wiodła ulicami Starego Miasta. Mieszkańcy miasta rozważają w taki sposób tajemnice męki Jezusa Chrystusa od 1997 roku.
Za Znakiem Zwycięstwa:  abyśmy nie upadli przygniecieni ciężarem naszych win

Dla wielu tczewian to stały punkt w przeżywaniu świąt Wielkanocy.

- Nie wyobrażam sobie, aby nie wziąć udziału w Drodze Krzyżowej - mówi pani Elżbieta. - Przychodzimy tutaj całą rodziną co roku.

Trasa procesji wiodła od ul. Łaziennej, przez kard. Wyszyńskiego, Sambora, Zamkową, Okrzei aż na plac Hallera. Droga Krzyżowa zakończyła się w tczewskiej farze.

- Chcemy iść za Tobą z naszym krzyżem - modlił się ks. prałat Piotr Wysga, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, pomysłodawca wydarzenia. - Cóż nam przyjdzie z tego, że będzie nam lekko, ale bez Ciebie?     

Krzyż nieśli między innymi samorządowcy miejscy i powiatowi, strażacy, żołnierze, siostry zakonne i służba liturgiczna, bracia kurkowi oraz przedstawiciele wspólnot modlitewnych. Przedstawiciele tych grup czytali także rozważania przy stacjach Drogi Krzyżowej.

- Był przybity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy - mówił prezydent Mirosław Pobłocki.

Niesiony krzyż waży kilkaset kilogramów i mierzy kilka metrów wysokości. Z pewnością wyróżnia to tczewską procesję spośród podobnych, które odbywają się w całym kraju. Na podkreślenie zasługuje też liczba uczestników, z pewnością przekraczająca tysiąc osób.

- Panie Jezu idź obok nas, abyśmy nie upadli przygniecieni ciężarem naszych win – powiedział przewodniczący Rady Miasta Mirosław Augustyn.  



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 0°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama