sobota, 13 grudnia 2025 23:10
Reklama

Kup pan szpital - powiat zaprasza do negocjacji

Władze powiatu zrobiły kolejny krok w kierunku prywatyzacji szpitala w Tczewie. W prasie ogólnopolskiej oraz na stronach internetowych pojawiło się ogłoszenie o możliwości wzięcia udziału w negocjacjach o zbyciu akcji Szpitali Tczewskich S.A. Powiat chce sprzedać od 51 do 99 proc. akcji placówki.
Kup pan szpital - powiat zaprasza do negocjacji

Proces szukania partnera do prywatyzacji może potrwać do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

Zgłoszenia do 1 października

Ogłoszenie o zaproszeniu do negocjacji w przedmiocie zbycia akcji spółki Szpital Tczewskie S.A. opublikowano 17 sierpnia na łamach „Gazety Wyborczej”, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronach internetowych powiatu, szpitala i firmy pośredniczącej w dokonywaniu oferty i sprzedaży akcji szpitala – Domu Maklerskiego BDM S.A. Wysłano je również do wszystkich podmiotów, które wyrażały zainteresowanie udziałem w procesie prywatyzacyjnym. Powiat przeznaczył do sprzedaży do 99 proc. tj. 384 562 akcji, nie mniej jednak niż 51 proc. tj. 198 108 akcji na okaziciela, o wartości nominalnej 50 zł każda. Sprzedaż zostanie dokonana na rzecz jednego podmiotu bądź konsorcjum.

(...)

Kontrola zachowana

Wkrótce ma zostać powołany zespół do spraw przeprowadzenia negocjacji. Dopuszczone do postępowania prywatyzacyjnego podmioty zbadają spółkę, po czym złożą wiążące propozycje warunków umowy. Następnie ruszą właściwe negocjacje. Ich wyniki zatwierdzi najpierw Zarząd Powiatu Tczewskiego, a Rada Powiatu podejmie uchwałę wyrażającą zgodę na zawarcie umowy. Ostatni krok to jej podpisanie.

Proces szukania partnera do prywatyzacji może potrwać do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

- Jest to uzależnione od liczby potencjalnych partnerów prywatyzacyjnych oraz trudnego obecnie do przewidzenia stopnia uszczegółowienia negocjacji i koniecznych do uzyskania zgód odpowiednich organów - wyjaśniał nam niedawno wicestarosta Mariusz Wiórek.

Samorząd powiatowy chce zachować kontrolę nad spółką. Tak ważna kwestia będzie przedmiotem negocjacji z przyszłym współwłaścicielem placówki.

(...)

Więcej w tygodniku „Gazeta Tczewska”, dostępnym w punktach sprzedaży prasy na terenie powiatu tczewskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
słaba mżawka

Temperatura: 8°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama