czwartek, 26 lutego 2026 00:32
Reklama
Reklama
Reklama

Duże pieniądze na kolej. Szybciej dojedziemy do Bydgoszczy czy Chojnic

Tuż przed świętami marszałek Mirosław Struk podpisał tzw. Kontrakt Terytorialny, na podstawie którego do 2020 r. województwo pomorskie otrzyma ok. 30 mld zł na realizację przedsięwzięć z zakresu rozwoju transportu, unowocześnienia gospodarki czy ochrony dziedzictwa kulturalnego regionu. Środki nie ominą także powiatu tczewskiego, choć spłyną przede wszystkim na modernizację infrastruktury kolejowej. 
Duże pieniądze na kolej. Szybciej dojedziemy do Bydgoszczy czy Chojnic

W Kontrakcie uzgodnione zostały priorytetowe cele i przedsięwzięcia, które mają istotne znaczenie dla rozwoju województwa i całego kraju. Jednym z priorytetów jest remont pasażersko-towarowej linii kolejowej nr 131 na 127–kilometrowym odcinku Tczew – Bydgoszcz. Po modernizacji pociągi pasażerskie powinny osiągać tu prędkości do 160 km/h. Zmiany czekają także linię 203 Tczew – Chojnice – Kostrzyn. Dokument także lakonicznie odnosi się do możliwości budowy nowych torów SKM do Tczewa, choć pada w nim wyraźne stwierdzenie, że docelowo planowana jest realizacja także tego przedsięwzięcia. Więcej poświęcono w nim miejsca zwiększeniu przepustowości na trasie Wejherowo – Rumia. (...)

Więcej na ten temat przeczytasz we wtorkowym wydaniu Gazety Tczewskiej!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

mgg3 02.01.2015 10:31
Ależ ta nasza ojczyzna prężnie sie rozwija - szkoda że zmuszony zostałem do wyjazdu zagranice z powodu braku możliwość utrzymania rodziny za polskie wynagrodzenie

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -1°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama