środa, 17 grudnia 2025 15:47
Reklama

XIX Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta

Przed nami Triduum Paschalne i tradycyjna już Droga Krzyżowa na tczewskiej starówce. W Wielki Piątek o godz. 20 wyruszy procesja z parkingu przy ul. Łaziennej.
XIX Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta

Już po raz 19. mieszkańcy ze świecami, lampionami, latarenakmi (o ich przyniesienie proszą organizatorzy) przejdą w procesji ulicami: Łazienną, Kard. Wyszyńskiego, Sambora, Zamkową i Okrzei do pl. Hallera. Wielki kilkumetrowy drewniany krzyż w asyście strażaków będą nieśli przedstawiciele różnych grup społecznych, m.in. samorządowcy, przedstawiciele grup modlitewnych, organizacji pomocowych, harcerze, uczniowie i nauczyciele. W uroczystości corocznie biorą udział setki, jeśli nie tysiące tczewian i gości. Przy każdej z XIV Stacji czytane są rozważania. Droga Krzyżowa – 3 kwietnia, piątek, początek parking ul. Łazienna.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 0°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama