środa, 25 lutego 2026 16:10
Reklama
Reklama
Reklama

Profesor Jan Strelau w MBP - 4 września

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie już teraz zaprasza na spotkanie z profesorem Janem Strelauem, które odbędzie się 4 września 2015 roku (piątek) o godzinie 17.30 w budynku głównym Biblioteki przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6.
Profesor Jan Strelau w MBP - 4 września

W bieżącym roku ukazała się książka pt. "Poza czasem", w której Jan Strelau, światowej sławy psycholog, wspomina o okresie spędzonym w Tczewie i o swych związkach z naszym miastem.

W książce tej wydanej nakładem sopockiej oficyny „Smak słowa” ukazuje nie tylko informacje ważne ze względu na swój życiorys ale również istotne ze względu na historię naszego miasta okresu poprzedzającego wybuch II Wojny Światowej, jak i następnie samej okupacji. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż niezwykle ciekawa historia życia profesora związana jest z dzieciństwem jakie przeżył w Tczewie, o którym to mieście nie zapomniał również w późniejszym okresie, wielokrotnie je odwiedzając.

Książką jest już dostępna do wypożyczenia w Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Jan Strelau jest profesorem psychologii, twórcą regulacyjnej teorii temperamentu, ma w dorobku prawie 300 prac naukowych, w tym 21 książek. Należy do najwybitniejszych przedstawicieli światowej psychologii w zakresie różnic indywidualnych, laureat wielu polskich i międzynarodowych nagród. Członek Europejskiej Akademii Nauk, przez cztery lata pełnił funkcję wiceprezesa Polskiej Akademii Nauk, był prorektorem do spraw nauki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (obecnie Uniwersytet SWPS).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama