niedziela, 22 lutego 2026 21:38
Reklama
Reklama

Nie chcą, by inwestycje popadły w ruinę. Pelplin ma monitoring

Pelplin drugą po Tczewie miejscowością naszego powiatu, która może pochwalić się miejskim monitoringiem. Póki co ulic strzeże osiem urządzeń nagrywających, ale wszystko na to wskazuje, że w najbliższych tygodniach pojawią się kolejne. Urzędnicy nie mają wątpliwości – dzięki kamerom będzie bezpieczniej.
Nie chcą, by inwestycje popadły w ruinę. Pelplin ma monitoring

O monitoringu w papieskim mieście mówi się od dobrych kilku lat. To, że kamery pojawiły się na ulicach akurat teraz, nie oznacza bynajmniej nagłego wzrostu przestępczości. W kasie miasta udało się wygospodarować ok. 50 tys. zł, które wystarczyły na zakup oraz instalację ośmiu kamer, które znalazły się w najważniejszych punktach miasta.

- Pamiętam tczewskie Stare Miasto lat 90. To była enklawa przestępczości – mówi Dariusz Górski, zastępca burmistrza Pelplin. – Dzisiaj, kilkanaście lat po założeniu monitoringu w tej części miasta jest wyjątkowo bezpiecznie. Idąc tym tropem chcemy, by w Pelplinie kamery pojawiły się w najbardziej newralgicznych miejscach, by ludzie mieli świadomość, że ich bezpieczeństwa strzeże oko kamery. Poza tym mamy nowe inwestycje i nie chcemy, by szybko popadły w ruinę.  (...)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
słaba mżawka z deszczem

Temperatura: 1°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama