środa, 25 lutego 2026 03:37
Reklama
Reklama
Reklama

Powstanie centrum seniora?

Budowa centrum seniora dla starszych i samotnych mieszkańców miasta to pomysł o realizacji którego coraz poważniej myśli samorząd miasta. W budynku zamieszkałyby chętne osoby, które nie chcą rezygnować ze swojej niezależności, ale po przeprowadzce do nowego lokalu mogłyby skorzystać z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej.
Powstanie centrum seniora?

Roman Bera, wiceburmistrz Kwidzyna, podkreśla, że budowa centrum seniora to na razie koncepcja, która jednak nabiera coraz bardziej realnych kształtów.

-Wiązałoby się to między innymi z budową mieszkań chronionych. Idea jest taka, że niektóre osoby w podeszłym wieku mieszkają samotnie, w warunkach trudnych, jeśli chodzi o bariery architektoniczne. Ich mieszkania znajdują się na wyższych piętrach. Utrudniony jest przez to dostęp do lekarza czy pielęgniarki. Pomysł ten wspiera Kazimierz Gorlewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W sąsiedztwie domu znajdują się odpowiednie tereny, na których mogłoby powstać takie centrum. Osoby, które zamieszkałby w takich lokalach mogłyby korzystać z opieki oraz posiłków, jakie zapewnia swoim mieszkańcom DPS. Bardzo mi się podoba ta koncepcja. Zwłaszcza, że pojawiła się szansa dofinansowania tego typu przedsięwzięcia z Banku Gospodarstwa Krajowego – twierdzi Roman Bera.

Wiceburmistrz Kwidzyna dodaje, że BGK będzie mógł sfinansować nawet połowę kosztów inwestycji. Mieszkania dla seniorów pomogłyby bowiem w poprawieniu sytuacji mieszkaniowej gmin, które zyskałby lokale, opuszczone przez samotnie mieszkających, starszych mieszkańców.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 0°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama