Środa, 29 czerwca 2022 15:26
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dodatkowe unijne środki dla szpitali w Gdyni na walkę z COVID-19. Dostaną ponad 7 mln zł

Szpital św. Wincentego a Paulo oraz Szpital Morski im. PCK w Gdyni, wchodzące w skład Szpitali Pomorskich, otrzymane środki przeznaczą m.in. na zakup aparatów USG i EKD oraz kardiomonitorów. W sumie kupią ponad 700 sztuk sprzętu. To już kolejna pomoc dla pomorskich podmiotów leczniczych od początku pandemii.
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Dodatkowe unijne środki dla szpitali w Gdyni na walkę z COVID-19. Dostaną ponad 7 mln zł

W podpisaniu aneksu do umowy ze Szpitalami Pomorskimi  i wręczeniu symbolicznego czeku 9 lutego 2021 r. wzięli udział: wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska oraz wiceprezesi Szpitali Pomorskich Andrzej Zieleniewski i Dariusz Nałęcz. Środki pochodzą z funduszy europejskich dostępnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Jaki sprzęt kupi szpital miejski?

Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni otrzymał 1,7 mln zł. Za te pieniądze zostanie zakupionych m.in.: 5 aparatów do EKG, 2 aparaty do znieczulenia oraz aparat USG wielofunkcyjny z głowicą umożliwiającą diagnostykę klatki piersiowej płuc. W planach jest też zakup: 2 automatycznych urządzeń do kompresji klatki piersiowej w trakcie resuscytacji, bronchofiberoskopu z wyposażeniem, 2 defibrylatorów z wyposażeniem i 3 diatermii chirurgicznych. Pacjenci skorzystają też z: 10 łóżek, sterylizatora, 7 wózków anestezjologicznych oraz 5 wózków dla pacjentów potencjalnie zakaźnych.

A co trafi do szpitala w Redłowie?

Dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu ponad 500 sztuk sprzętu medycznego zyska Szpital Morski im. PCK w Gdyni. Za prawie 5,5 mln kupi m.in.: 10 aparatów do EKG, aparat do pomiarów parametrów krytycznych wraz z wyposażeniem, 2 aparaty RTG oraz 2 aparaty USG. Nabędzie też: automatyczne urządzenie do kompresji klatki piersiowej w trakcie resuscytacji, bronchofiberoskop z wyposażeniem, defibrylator z wyposażeniem, 2 diatermie chirurgiczne, 8 kardiomonitorów, 8 łóżek anestezjologicznych i 6 wózków anestezjologicznych.

Przypomnijmy, że Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni oraz Szpital Morski im. PCK w Gdyni podczas tzw. pierwszej fali pandemii w maju 2020 r. otrzymały po 1 mln zł, które wydano na zakup środków ochrony osobistej i materiały do dezynfekcji.

Zarząd Województwa Pomorskiego przeznaczył łącznie ponad 230 mln zł ze środków Unii Europejskiej na walkę z COVID-19. Szpitale otrzymały ponad 100 ml zł wsparcia na: dostosowanie budynków, sprzęt i środki ochronne dla personelu.


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama