Środa, 10 sierpnia 2022 01:50
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Policyjne interwencje wobec osób nieprzestrzegających obostrzeń przeciwepidemicznych

W ciągu ostatnich pięciu dni sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku interweniowali blisko 200 razy wobec osób nieprzestrzegających obostrzeń. Pamiętajmy, że obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej cały czas obowiązuje. Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, dworce oraz budynki użyteczności publicznej. Policjanci podczas patrolu na bieżąco sprawdzają przestrzeganie przepisów, a osoby nie stosujące się do ograniczeń muszą liczyć się konsekwencjami prawnymi.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policyjne interwencje wobec osób nieprzestrzegających obostrzeń przeciwepidemicznych
Autor: Policja

W ostatnim czasie odnotowuje się coraz więcej przypadków zakażeń Sars-CoV-2. Obserwując ten wzrost sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku nieustannie prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i interweniują wobec tych, którzy lekceważąco podchodzą do zagrożenia. Pamiętajmy, że tylko wspólnymi siłami - medyków, służb mundurowych oraz dojrzałego i odpowiedzialnego społeczeństwa - możemy taką sytuację zmienić.

Odpowiedzialne zachowania w czasie pandemii to takie, jak chociażby zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja. Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej jest obowiązkowe. Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, dworce, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej. Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni policjanci przeprowadzili ponad 180 kontroli obiektów oraz środków transportu na terenie Sopotu i interweniowali wobec blisko 200 osób naruszających obowiązek zasłaniania ust i nosa. Na sprawców tych wykroczeń funkcjonariusze nakładali mandaty albo stosowali pouczenie.

Zagrożenie nie zniknęło, dlatego sopoccy policjanci zapowiadają kolejne działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby covid-19. Policyjne patrole będzie można spotkać m.in. w sklepach, na dworcu i w środkach komunikacji publicznej, gdzie funkcjonariusze będą stanowczo reagować na wszystkie przejawy niestosowania się do przepisów.

Pamiętajmy, że nasze nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do jeszcze większego wzrostu zakażeń Sars-CoV-2 i w efekcie do ponownych bardziej restrykcyjnych ograniczeń.

Bądźmy odpowiedzialni i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo!

 

Więcej informacji na temat aktualnych zasad i ograniczeń znajduje się na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama