piątek, 5 grudnia 2025 08:06
Reklama
Przypadkowa interwencja i... krzewy marihuany!

Przydomowa uprawa konopi indyjskich

Zatrzymano młodego mężczyznę podejrzanego o uprawę konopii i posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania, w miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli łącznie krzewy marihuany. Pochodziły one z uprawy, którą mężczyzna prowadził w przydomowej szklarni.
  • Źródło: KPP Tczew
Przydomowa uprawa konopi indyjskich

Autor: KPP Sztum

Z pozoru zwykła interwencja zakończyła się niecodziennym odkryciem. Policjanci z sztumskiej komendy zostali wezwani na jedną z posesji w Starym Targu. Podczas wykonywania czynności, jeden z funkcjonariuszy wyczuł charakterystyczny zapach marihuany dochodzący z pobliskiej szklarni stojącej koło domu. Postanowił więc dokładniej przyjrzeć się miejscu, z którego dochodził zapach.

W środku, pomiędzy uprawianymi warzywami, policjanci ujawnili trzy krzaki konopi indyjskich. Rośliny były dobrze rozwinięte i pielęgnowane tak, by nie rzucały się w oczy. Jak się okazało, właścicielem posesji jest 30-letni mężczyzna, który – jak sam przyznał – uprawiał rośliny na własny użytek.

Podczas przeszukania domu funkcjonariusze w piwnicy ujawnili pojemniki z suszem roślinnym. Wstępne badania narkotestem potwierdziły, że zabezpieczony materiał to marihuana. Zatrzymany 30-latek usłyszał zarzuty związane z uprawą oraz posiadaniem środków odurzających. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Policja przypomina, że uprawa konopi innych niż włókniste oraz posiadanie środków odurzających są przestępstwami zagrożonymi karą pozbawienia wolności do 3 lat, a w przypadku znacznych ilości – nawet do 10 lat.

KPP Sztum



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 3°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama