poniedziałek, 15 grudnia 2025 01:15
Reklama

Mammobus w Starogardzie - bezpłatna mammografia dla pań 40-75 lat

Już niebawem możliwość zbadania się w mammobusie dla kobiet w wieku 40 - 75 lat!   
Mammobus w Starogardzie - bezpłatna mammografia dla pań 40-75 lat

Oprócz badań wykonywanych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (badania w ramach NFZ dla pań w wieku 50 - 69 lat), wykonane będą bezpłatne badania dla kobiet wieku 40 - 49 oraz 70 - 75 lat!

Badania finansowane są z Funduszy Norweskich. Na badanie wymagane jest skierowanie lekarskie. 

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet.Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.” 

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 25 i 26 czerwca w Starogardzie Gdańskim przy sklepie NETTO, ul. Lubichowska 5.

Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama