sobota, 4 maja 2024 18:01

Sport

Sportowiec roku. Lista nominowanych

KOCIEWIE. Smętowo. Listy nominowanych w poszczególnych kategoriach oraz klub i wydarzenie sportowe 2008 r. Spośród nich wybiorą najlepszych.

11.02.2009 00:00
Piłkarze klubów z Tczewa - Wisły i Unii razem. Ale pod czyją banderą?

TCZEW. O fuzji Unii i Wisły mówi się już od jakiegoś czasu. Do tej pory były to jedynie podsłuchane „na mieście” rozmowy, dziś wiemy, że pierwsze kroki w tym kierunku zostały już podjęte - prezesi obu klubów są na TAK, ale…

09.02.2009 00:00    7
Wojtek Nadolski o super plastycznie poukładanych mięśniach

KOCIEWIE. Wojciech Nadolski ze Zblewa został Mistrzem Świata w Mistrzostwach Świata w Fitness Sportowym WFF (World Fitness Federacion) i WBBF (World Body Building Federacion w 2008 r. Bardzo mi było miło, kiedy o swoim sukcesie mogłem usłyszeć w Teleekspresie i w wieczornych „Wiadomościach” w TVP 1.

05.02.2009 00:00    1
Nie ma słabeuszy

KOCIEWIE. Piłka nożna. Dziś to bez różnicy, czy ktoś trenuje w Tczewie, czy Osiecznej. W sobotę 24.01.2009 na sali sportowej w Kaliskach odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSP w Kaliskach chłopców z rocznika 1996 i młodszych.

01.02.2009 21:07
Michalczewski z zarzutami udziału w "męskiej bitce" na sopockim "Monciaku"

SOPOT. Dariuszowi Michalczewskiemu – mistrzowi boksu „Tygrysowi” - prokuratura w Sopocie postawiła zarzuty w związku z pobiciem do jakiego miało dojść w lipcu 2008 r. „Tygrysowi” grozi kara do 3 la więzienia. Adwokat mistrza twierdzi, że jego klient nie ma nic do ukrycia i zgodził się na publikację wizerunku oraz nazwiska w pełnym brzmieniu.

24.01.2009 11:46    1
Rafał Orłowski: Jestem „człowiekiem z żelaza”

TCZEW. Tczewianin Rafał Orłowski ukończył zawody Ironman Triathlon (pływanie - 3,8 km, jazda na rowerze – 180 km, bieg 42,195 km) po 11 godzinach. Żona mówi, że bardziej się jej podoba od kiedy zaczął biegać...

19.01.2009 00:05    1
Ciemno, zimno, a oni trenują

KOCIEWIE. O kondycji i przyszłości skarszewskiego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, osiągnięciach i planach KS „Wietcisa”, o tym, czy „Orlik” w Skarszewach był rzeczywiście potrzebny oraz o samej naturze sportu rozmawiamy z dyrektorem GOSiR w Skarszewach Błażejem Breską, prezesem „Wietcisy” Rafałem Młyńskim i z trenerami Jerzym Smuczyńskim i Mariuszem Majewskim.

17.01.2009 00:00
Wicemistrz świata w kulturystyce zaczynał na strychu

TCZEW. Tczewianin został wicemistrzem świata w kulturystyce. 30-letni Andrzej Majchrzyk wywalczył srebrny medal na rozegranych w połowie listopada w Bydgoszczy Mistrzostwach Świata w Fitness Sportowym. Startował w kategorii kulturystycznej super-atletic.

09.01.2009 00:00    2
Zapiski wojenne znalezione na strychu

SOPOT. Zapiski z walk w 1939 r. w Gdyni znaleziono na sopockim strychu.

06.01.2009 00:00    1
Aneta Florczyk rekordzistką Guinnessa po raz trzeci!

MALBORK. Aneta Florczyk, Mistrzyni Świata strongwoman z Malborka, ma już trzeci Rekord Guinnessa na swoim koncie! Tym razem był to zupełnie nowy wyczyn, który polegał na podniesieniu jak największej liczby dorosłych mężczyzn nad głowę w ciągu dwóch minut.

05.01.2009 10:00    1