sobota, 27 czerwca 2026 17:43
Reklama

Nie będzie palmy na wyspie

Nijaka wyspa-trójkąt na skrzyżowaniu ulic Kard. S. Wyszyńskiego – Kościuszki - Słowackiego radykalnie ma zmienić wygląd. Zaniedbany fragment tej części Starego Miasta zyska nową nawierzchnię i małą architekturę
Nie będzie palmy na wyspie

Czy na tej na tej „bezludnej” wysepce stanie palma, podobnie jak sztuczna palma daktylowa ustawiona na rondzie Charles'a de Gaulle'a w Warszawie? Na to się nie zanosi, co najwyżej - jak padło żartem – chyba że komuś ... odbije. W tym miejscu na pewno przydałaby się ławki i kwiaty. To element zaplanowanych prac w ul. Ściegienego.

- W tym roku wykonamy ok. 400 m chodnika w ul. Kard. St. Wyszyńskiego, od ul. Łaziennej do ul. Obrońców Westerplatte – mówi Edmund Woyda, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Tczewie. – Przełożymy w nawierzchni ulicy kostkę, tam gdzie dziś stoi w nierównościach woda, czy podniesiemy zapadnięte krawężniki. Trzeba też wykonać właściwe podłoże przy przystanku w okolicy sklepu „Żabka”. Jeśli w ogóle chodzi o przystanki, to póki co najbardziej „zapomniane” miejsca uzupełniliśmy w ub. roku wiatami (20 szt.). Są jeszcze wiaty z demontażu z al. Zwycięstwa. Można je wykorzystać, ale nie ma gdzie, choćby z uwagi na wąskie chodniki czy brak miejsca na zatoczkę autobusową.
Tymczasem mieszkańcy wskazują choćby na potrzebę zrobienia przystanku w ul. Gdańskiej czy vis-a-vis kościoła św. Józefa w ul. Sobieskiego. I pora podjąć pozytywną decyzję w tej kwestii.
Wiosna wreszcie przyszła, więc w tym tygodniu służby miejskie mają uzupełniać ubytki w nawierzchni ulic w Tczewie. Na początek do łatania są ulice Jagiełły, Żwirki i Grunwaldzka. Wszystkie ulice w Tczewie, zarówno te z nawierzchnią bitumiczną, jak i inne są po wiosennym przeglądzie. Dziur praktycznie przybywa każdego dnia.
A ubytki są na ulicach nie tylko miejskich, ale i będących w gestii powiatu. Miasto zajmie się swoimi drogami.
-Z uwagi na długą zimę ubytków jest znacznie więcej niż w roku ubiegłym – dodaje Edmund Woyda.- Poza tym, rok temu o tej porze 75 proc. ubytków już załatano.
Łatanie zacznie się od ww. wymienionych ulic, chociaż nawet pobieżny ogląd przekonuje, że są w gorszym stanie nawierzchnie niż ta w ul. Jagiełły. Po łataniu trzeba zabrać się za oznaczenia poziome ulic, czyli malowanie pasów na przejściach dla pieszych, linii. Poza tym MZD zajmie się nową nawierzchnią - 270 m w ul. Willego Muscate. Położone zostaną płyty yumb z odzysku, a to poprzedzone zostanie pracami ZWiK - instalacje do kanalizacji


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

sds 15.04.2013 09:45
Może redakcja zapyta prezydenta o sprawe umiejscowienia przystanku na ul. Gdańskiej/naprzeciw św.Józefa ?

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 34°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył. Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu Autor komentarza: Bob sanders Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co? Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu” Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie! Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie! Autor komentarza: Agnieszka Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów. Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama