piątek, 13 lutego 2026 12:29
Reklama
Reklama
Reklama

W sidłach alkoholizmu. Nowa poradnia i walka z uzależnieniem

Zwykle alkoholik sobie nie pomoże. Potrzebuje fachowego wsparcia. Ostatnio w Tczewie zyskał taką szansę dzięki nowootwartej Poradni Terapii Uzależnienia od Akoholu i Współuzależnienia. W poradni zatrudniono pięć terapeutek z certyfikatami terapii uzależnień.
 W sidłach alkoholizmu. Nowa poradnia i walka z uzależnieniem

Otwarcie ośrodka nastąpiło 27 września w piątek. Głównym zadaniem poradni jest przekonanie do leczenia i podjęcie skutecznej terapii antyalkoholowej.
Nowa tczewska poradnia jest też odpowiedzią na pragnienie nieżyjącej już lekarki dr Danuty Galewskiej, która za życia apelowała by tego rodzaju medyczna, specjalistyczna pomoc osobom uzależnionym rozwijała się. Podczas otwarcia obecny był syn dr Galewskiej Bartosz.
Wieloletnie starania dr Aliny Jamrowskiej, szefowej Poradni Zdrowia Psychicznego i terapeutki uzależnień Ewy Żymierskiej, doprowadziły do otwarcia tej brakującej na lokalnym rynku placówki. (Przypomnijmy, że Tczewa nie ma nawet izby wytrzeźwień). 
- Wiemy, że nie było łatwo stworzyć to miejsce i jak to wszystko się układało – powiedział Zenon Drewa. – Uzyskano jednak efekt w postaci zrealizowania tego projektu do końca. Duża w tym zasługa pani Ewy. Być może ośrodek jest mały i trudno będzie realizować tu wszystkie planowane zajęcia i terapie, ale myślę, że przysłuży on się z korzyścią wielu pacjentom. Warto zauważyć, że tego rodzaju działalność nie wszędzie jest akceptowana i mile widziana. Mam nadzieję, że dzięki tej poradni nasi mieszkańcy nie będą zmuszeni jeździć do Gdańska czy Starogardu Gd. na podobne leczenie.
- Tu będzie miał miejsce odwyk z prawdziwego zdarzenia – cieszyła się Ewa Żymierska. – Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważny jest ten ośrodek dla miasta i powiatu. Tylko od naszej współpracy będzie zależało jak i czy będziemy się  rozwijać.

Pełna relacja z informacją nt. nowego ośrodka walki z uzależnieniem od alkoholu w najbliższym nr Gazety Tczewskiej.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
opady śniegu

Temperatura: 0°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 985 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama