sobota, 13 grudnia 2025 20:46
Reklama

Dwa medale unitów - Mistrzostwa Pomorza na Ergometrze Wioślarskim

Blisko 500 zawodniczek i zawodników startowało w VII Otwartych Mistrzostwach Pomorza na ergometrze wioślarskim. Z sukcesami zawody te skończyli dwaj reprezentanci Unii Tczew.
Dwa medale unitów - Mistrzostwa Pomorza na Ergometrze Wioślarskim

W zawodach, które odbyły się W hali AZS AWFiS w Gdańsku, startowała kilkuosobowa ekipa sekcji wioślarskiej KKS Unia. Dwoje z nich zdobyło medale. Srebrny medal po bardzo pasjonującej walce w kategorii juniorów młodszych zdobył na dystansie 2000 m Sebastian Pabjan z czasem. Mistrz - zawodnik Wiru Iława Kacper Ławicki był lepszy od unity o zaledwie 5 dziesiątych sekundy. Na  7 miejscu w tej samej konkurencji uplasował się Karol Arczewski , a na 11 Adrian Sulikowski
Inny z podopiecznych trenera Mariusza Grubicha senior Michał Baran w kategorii lekkiej wywalczył brązowy medal na 1000 m. Mistrzem w tej kategorii został Miłosz Jankowski, a wicemistrzem Przemysław Borchardt (obaj z AZS AWFiS Gdańsk).
- Jestem bardzo zadowolony z wyników uzyskanych przez chłopaków - powiedział po zawodach trener Mariusz Grubich. - Pobili swoje rekordy życiowe, a rywalizowali z jednymi z najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych w kraju, ustępując im naprawdę niewiele. W zawodach nie mógł brać nasz aktualnie najlepszy zawodnik Mateusz Biskup, ponieważ przebywał na obozie kadry narodowej seniorów w Szklarskiej Porębie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
słaba mżawka

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama