poniedziałek, 22 grudnia 2025 07:56
Reklama

„Ballady i Romanse Rosyjskie”

Fundacja dla Tczewa zaprasza na wyjątkowy koncert w wykonaniu pochodzącej z północnej Rosji Julii Vikman, który odbędzie się w czwartek 6 marca. Tego wieczoru usłyszymy popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse. Wśród nich znajdą się utwory z repertuaru Anny German, Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowowej, Marka Bernesa, jak również Czesława Niemena. 
„Ballady i Romanse Rosyjskie”

Piosenki - takie jak „Gari gari maja zwezda”, „Modlitwa” , „Podmoskiewskie wieczory”, „Oczy czarne”, „Brodziaga”, „Kolokolczik”, „Trojki dwie”, „Ciemna noc”, „To Ostatnia Niedziela” i wiele innych.

 

O powstaniu projektu „Ballady i Romanse Rosyjskie” zadecydowało duże zainteresowanie świata kulturą i muzyką rosyjską. Z tym projektem w wersjach „estradowo” i „kameralnie” Julii Vikman koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa. Po premierze 13  lipca 2013r. W sklepach pojawiła się trzecia płyta Julii Vikman pod tytułem “Ballady i romanse rosyjskie”, która już staje się kultową wśród znawców twórczośći wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama