poniedziałek, 22 grudnia 2025 02:56
Reklama

Tour de Pologne znów w Tczewie!

W sierpniu po raz kolejny przez Tczew przebiegnie trasa słynnego wyścigu kolarskiego, czyli Tour de Pologne. Przejazd przez Tczew będzie się odbywał prawdopodobnie ul. Gdańską, przez pl. Piłsudskiego, ul. Bałdowską.
Tour de Pologne znów w Tczewie!

71. edycja wyścigu rozpocznie się 3 sierpnia i już podczas pierwszego dnia kolarze przejadą przez Tczew. Rano wyruszą spod bram Stoczni Gdańskiej, a następnie przejadą przez Pruszcz, Tczew, Malbork, Kwidzyn, Grudziądz i Świecie. Meta I etapu będzie czekała na zawodników w Bydgoszczy. Wyścig będzie się łącznie składał z siedmiu etapów. Finał odbędzie się 9 sierpnia w Krakowie.

– Po kilku latach przerwy wracamy na północ kraju – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne. – Wystartujemy z położonego nad morzem, pięknego Gdańska, miasta które jest niezwykle ważne ze względu na swoją historię, a także polityczne tło.

Z powrotu Tour de Pologne do Tczewa zadowolone są lokalne rowerowe stowarzyszenia. – Tour do Pologne wypromował modę na posiadanie roweru szosowego wśród rowerzystów w Polsce – uważa Marek Bury, prezes Rowerowego Tczewa. – Czesław Lang stworzył wzorcowe imprezy rowerowe, wraz z całą logistyką, regulaminami, systemem finansowania. Inni lokalni, mniejsi organizatorzy imprez czerpią z jego doświadczeń całymi garściami, także w Tczewie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama