niedziela, 21 grudnia 2025 08:27
Reklama

Tak bawił się Pelplin! (DUŻO ZDJĘĆ)

Tegoroczne Dni Pelplina – 6-8 czerwca - to był czas zabawy i przypomnienia historii. Święto ustanowiono uchwałą Rady Miejskiej na pamiątkę wizyty papieża Jana Pawła II (dziś świętego) przed 15 laty.
Tak bawił się Pelplin! (DUŻO ZDJĘĆ)

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TEGO WYDARZENIA!

W sobotę włodarze, samorządowcy, mieszkańcy gminy Pelplin i goście, w barwnym korowodzie, poprowadzeni przez  Pelplińską Orkiestrę Dętą, przemaszerowali ulicami miasta na targowisko miejskie. Chwilę później plac we władanie wziął Pan Piksel (aktor Maciej Gąsiorek), znany z programu TVP „Budzik”. Przy wydatnym udziale dzieci poprowadził program estradowy z konkursami, zabawami, wywołując salwy śmiechu i dając najmłodszym wiele radości.

 Następnie sceną zawładnęli młodzi wykonawcy z koła wokalnego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Ich występom towarzyszył akompaniament na żywo zespołu Ajagore. Po nich zaprezentowała się uczestniczka ostatniej edycji popularnego show muzycznego „The Voice of Poland” Małgorzata Kornas. To właśnie ona przygotowała młodych wokalistów.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był Zbigniew Wodecki z zespołem. Tłumy mieszkańców śpiewały z wokalistą niezapomniane przeboje, jak np. „Chałupy”, „Zacznij od Bacha” czy „Pszczółka Maja”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama