piątek, 20 lutego 2026 15:38
Reklama
Reklama

Zawody sumo z klocków Lego w tczewskim "Katoliku"

14 czerwca podczas Festynu św. Jadwigi w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie odbyły się niecodzienne zawody - Tczewski Turniej Robotów Lego Sumo. To pierwsza tego typu impreza w mieście, choć nie pierwszy raz zdolni tczewianie zbudowali inteligentne roboty z klocków.
Zawody sumo z klocków Lego w tczewskim "Katoliku"

W Zespole Szkół Katolickich w Tczewie od czterech lat funkcjonują specjalne warsztaty z robotyki. Ich zwieńczeniem były pierwsze zawody.

– W Tczewskim Turnieju Robotów wzięło udział 28 osób, które reprezentowały 7 drużyn – mówi Aleksandra Turska, współorganizatorka konkursu i jednocześnie nauczycielka z Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie. – Prócz uczniów z naszego liceum i gimnazjum, w zawodach uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie oraz z Gimnazjum nr 1 i 3. Zadaniem każdej drużyny było zbudowanie i zaprogramowanie robota w ten sposób, by wypchnął robota przeciwników poza wyznaczoną linię.

Więcej informacji na ten temat w Gazecie Tczewskiej z 17 czerwca.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -1°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama