W piątek 18 lipca w kilku blokach mieszkalnych przy ul. Kopernika w Gniewie pojawiły się osoby podające się za administratorów budynków ze spółki Inwest-Kom. Pod pretekstem sprawdzenia szczelności okien, wchodzili do lokali i przyglądali się ich zawartości. Mało tego, żądali od gniewian okazania im dowodów osobistych lub odcinków renty, z których spisywali dane. Głównymi ofiarami tego wydarzenia były osoby starsze.
Oszuści podający się za pracowników Inwest-Kom zostali przepędzeni dopiero wtedy, gdy jeden z mieszkańców wyczuł w tym przekręt i postraszył policją. Spółka Szybko zareagowała, powiadamiając o zajściu służby.
– Informujemy, iż firmy działające na zlecenie Inwest-Kom posiadają pisemne upoważnienia udzielone przez zarząd spółki – czytamy w oficjalnym komunikacie. – W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezzwłoczne powiadomienie pod numerem telefonu: 58 535 23 31, wew. 36. Żadna firma działająca na zlecenie spółki Inwest-Kom nie ma prawa żądać od mieszkańców danych osobowych, a mieszkańcy nie są zobowiązani do podpisywania jakichkolwiek dokumentów i zobowiązań.
Więcej na ten temat w Gazecie Tczewskiej z 23 lipca.







Napisz komentarz
Komentarze