niedziela, 14 grudnia 2025 02:34
Reklama

Włamywacz i paser usłyszeli zarzuty

Policjanci ze Skarszew rozwiązali sprawę włamania i kradzieży butli gazowych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie oraz zatrzymali jednego z włamywaczy oraz pasera. Znane są także personalia drugiego złodzieja. Jego zatrzymanie jest już tylko kwestią czasu. Śledczy przedstawili już w tej sprawie zarzuty. 
Włamywacz i paser usłyszeli zarzuty

Na początku czerwca br. policjanci ze Skarszew otrzymali zgłoszenie w sprawie włamania do budynku gospodarczego. Jak wynikało z zawiadomienia sprawcy uszkodzili kłódkę zabezpieczającą drzwi i ukradli znajdujące się wewnątrz butle gazowe.

Funkcjonariusze z tego posterunku natychmiast przystąpili do działania. Mundurowi zdobyli informację, która naprowadziła ich na trop przestępców. Zatrzymano jednego z włamywaczy oraz pasera, który zakupił skradzione butle gazowe. Policjanci ustalili również personalia drugiego złodzieja. Jego zatrzymanie jest już tylko kwestią czasu. Członkowie tej grupy to mieszkańcy gminy Skarszewy. Utracone w wyniku włamania mienie zostało w całości odzyskane.

Wczoraj zatrzymane w tej sprawie osoby usłyszały zarzuty. Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności za paserstwo i do 10 lat więzienia za kradzież z włamaniem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama