5 pomysłów na zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu wynajętym samochodem

  • 16.04.2019, 14:45
  • artykuł sponsorowany
5 pomysłów na zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu wynajętym samochodem

Podziel się:

Najszybszym i mimo wszystko najbezpieczniejszym obecnie środkiem transportu są loty pasażerskie. Dlatego, mając zwykle ograniczony czas odpoczynku i chcąc go jak najlepiej wykorzystać, dobrze jest przemieszczać się pomiędzy docelowymi miejscami właśnie drogą powietrzną. W ciągu kilku dni można bez większego kłopotu zwiedzić ciekawe turystycznie regiony, które posiadają własne lotniska – jak Kraków wraz z Zakopanem oraz, całorocznie atrakcyjne Trójmiasto. Dla zachowania komfortu panowania całkowicie nad własnym czasem i wyborem atrakcji dobrze jest dalsze zwiedzanie prowadzić wypożyczonym samochodem, w którego posiadanie bardzo łatwo wejść przy każdym lotnisku.

Kierunek Droga Królewska

Nie można planować zwiedzania Trójmiasta bez przemierzenia odcinka Starówki pomiędzy Bramą Wyżynną, a Zieloną. Większość obrazów promujących Gdańsk pochodzi właśnie z tej lokalizacji. Jest to szlak pieszy, który da nam swietną okazję do rozruszania się po przejażdżce wynajętym autem z carfree.pl. Po dotarciu nad Motławę i nasyceniu oczu licznymi zabytkami oraz miejscowymi rarytasami kulinarnymi, pora na oddech od miasta na łonie natury.

W drodze na Sopockie Molo

Kto najczęściej korzysta z wypożyczalni samochodów w Gdańsku? Każdy, kto spojrzy na mapę Trójmiasta i zobaczy, jakie odległości trzeba pokonać, aby dostać się do interesujących nas obiektów. Następny przystanek w na trasie zwiedzania Gdańska to pełna zieleni Oliwa, a w szczególności jej Park Oliwski oraz ZOO. Pomiędzy nimi zlokalizowana jest słynna ze swych wielkich organów Archikatedra Oliwska. Instrument, którego budowa trwała ćwierć wieku, jest do dziś sprawny i odbywają się na nim cykliczne koncerty organowe.

Autem po łyk historii

Po ukołysaniu umysłu zielenią w rytm muzyki organowej warto pojechać na Westerplatte. Uznany za pomnik historii („Pole Bitwy na Westerplatte”) teren byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej jest dostępny do zwiedzania. Ten obowiązkowy punkt większości wycieczek szkolnych robi ogromne wrażenie także na indywidualnym turyście.

Samochodem nad morze

Kolejnym przystankiem w poznawaniu trójmiejskich atrakcji jest sztandarowy „gwóźdź programu”, jakim jest Sopockie Molo. Pół kilometra drewnianej, przepięknej kładki wiodącej w głąb morza jest cały czas imponującym przedsięwzięciem architektonicznym. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu powinien przejść się zakopiańskimi Krupówkami i właśnie sopockim Molo. Rozległy Skwer Kuracyjny wraz z przyległymi zabytkami architektury zdrojowej pozostanie na długo w pamięci każdego zwiedzającego Trójmiasto.

Zwiedzanie Pomorza

Ku otwartym wodom Bałtyku

Ostaniem przystankiem programu wycieczki jest Gdynia. Miasto powstałe z marzeń o dostępie Polski do morza, nasz główny port, ugości nas przede wszystkim na Molo Południowym i Skwerze Kościuszki. Nie ma lepszego miejsca dla fanów marynistyki – tak motorowodniaków, jak i potomków Wikingów zasłuchanych w łopot żagli nad głową. ORP Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza czekają na każdego chętnego poszukiwacza przygód i amatora historycznych tematów.

Mając napięty terminarz i niewiele wolnego czasu, bądź dla tych, którzy chcą być zupełnie niezależni od rozkładu jazdy miejskich środków komunikacji, wynajęcie samochodu będzie najlepszym rozwiązaniem. Dobry dostęp do wypożyczalni zlokalizowanych tuż przy lotniskach bardzo ułatwia wynajęcie, a i koszty nie są wysokie. Częste promocje i rabaty jeszcze bardziej czynią wynajęcie samochodu przystępnym.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)


Pozostałe