wtorek, 23 czerwca 2026 23:03
Reklama

Artykuły

IV Powiślański Turniej Gmin w Ryjewie
IV Powiślański Turniej Gmin w Ryjewie
Regionalna potrawa z ryby, nasza historia - koło gospodyń wiejskich, moda - kapelusz modnej Pani, moja gmina - moja ojczyzna, a także moje sołectwo wczoraj, dziś i jutro, to konkurencje w których rywalizowano w IV Powiślańskim Turnieju Gmin. Zabrakło niestety Grzegorza Russaka, który choć zapowiadany, ostatecznie nie dotarł do Ryjewa. Finał imprezy jak zwykle należał jednak do discopolowego festiwalu Disco Bandżo. 02.08.2013 07:08
Reklama
69 rocznica wybuchu  Powstania Warszawskiego w Malborku
69 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Malborku
Wyciem syren, kwiatami pod pomnikiem i inscenizacją w centralnym punkcie miasta mieszkańcy Malborka uczcili pamięć o wybuchu Powstania Warszawskiego. 01.08.2013 23:01
Zderzenie pociągów w Tczewie. Zakleszczony maszynista.
Zderzenie pociągów w Tczewie. Zakleszczony maszynista.
Około godziny 20 w Tczewie doszło do zderzenia dwóch pociągów towarowych. W skutek zderzenia jeden z maszynistów został zakleszczony w kabinie lokomotywy. 01.08.2013 22:05
Zderzenie pociągów w Tczewie
Zderzenie pociągów w Tczewie
1 sierpnia ok. godz. 19.51 przy ul. Rokickiej zderzeniu uległy dwa pociągi towarowe. W wyniku wypadku jeden z maszynistów został ranny. Na miejscu trzy zastępy straży pożarnej usuwają skutki niebezpiecznego zdarzenia. 01.08.2013 21:31    8
W hołdzie Powstańcom Warszawskim. Walczyli w osamotnieniu
W hołdzie Powstańcom Warszawskim. Walczyli w osamotnieniu
1 sierpnia w 69 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego kombatanci Armii Krajowej, władze samorządowe i mieszkańcy spotkali się w Parku Kopernika, przy obelisku Pamięci bitew II wojny światowej. W południe oddano hołd powstańcom i cywilom, którzy zginęli na skutek zbrodniczego tłumienia zrywu przez Niemców i w obliczu celowej bezczynności Sowietów. Złożono kwiaty, znicze... 01.08.2013 18:48    3
Dyrektor SOSW: „Nie robimy nic bez zgody rodziców”
Dyrektor SOSW: „Nie robimy nic bez zgody rodziców”
Dzieci autystyczne wymagają nie tylko cierpliwości i wyrozumiałości, ale także doskonałej opieki specjalistów. W Starogardzie Gd. terapią chorych zajmuje się Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy przy ul. Chojnickiej. W czerwcu do redakcji GK zgłosiła się mieszkanka, którą zaniepokoiły metody terapii stosowane w placówce. Mówi wprost o przewiązywaniu dzieci sznurkiem do krzesełek. Sprawę szeroko opisywaliśmy w nr 28 GK w artykule pt.: „Karmią dzieci przywiązane do krzeseł”. Ponieważ wcześniej nie udało nam się skontaktować z dyrektor placówki Marią Kłos, poprosiliśmy o rozmowę zaraz po przyjeździe dyrektor z urlopu. W SOSW przyznają się do stosowania tzw. awersyjnych procedur terapii czyli np. przewiązywania dzieci do krzeseł na czas posiłków, z zastrzeżeniem, że dzieje się to wyłącznie za zgodą rodziców i w sytuacjach, gdy wymaga tego stan chorego.  01.08.2013 18:33    1
Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie
Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie
Już niedługo mammobus po raz kolejny odwiedzi Starogard Gdański. 19 sierpnia przy sklepie NETTO, ul. Lubichowska 5, można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Badania przeprowadzane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 01.08.2013 15:37    2
Pomorze w niechlubnej czołówce spożycia nielegalnego alkoholu
Pomorze w niechlubnej czołówce spożycia nielegalnego alkoholu
Pomorze jest w czołówce pod względem spożycia nielegalnego alkoholu. Śpiączka, drgawki, silne zaburzenia świadomości, zawroty głowy – to tylko kilka objawów, które powoduje spożycie alkoholu z tzw. „pewnego” źródła. Konsumpcja skażonego trunku niesie za sobą często poważniejsze skutki – trwałą utratę wzroku, a nawet śmierć. Jak wynika z szacunków Związku Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego, w północnym regionie Polski notuje się jeden z najwyższych poziomów spożycia nielegalnego alkoholu. 01.08.2013 14:26
Darmowe tankowanie. Podjeżdżał pod stację na kradzionych tablicach
Darmowe tankowanie. Podjeżdżał pod stację na kradzionych tablicach
Policjanci z komendy w Pruszczu Gd. zatrzymali złodzieja paliwa. Podjeżdżał pod stację paliw na kradzionych tablicach rejestracyjnych, tankował do pełna i uciekał. 38-latek jest mieszkańcem Gdańska. Wcześniej był notowany za wyłudzenia i kradzieże. Łączna wartość strat wynosi około 700 zł. Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 01.08.2013 13:30
Recydywista w sopockiej piekarni
Recydywista w sopockiej piekarni
Zatrzymano 50-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednej z piekarni. Na trop przestępcy policjantów naprowadziło między innymi nagranie z monitoringu.  50- latek został zatrzymany  w swoim mieszkaniu w Gdańsku. Był wcześniej karany  za kradzieże z włamaniem, dlatego teraz stanie przed sądem jako recydywista. Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu 15 lat więzienia. 01.08.2013 13:15
Malowane splotem. Żakardy Doroty Taranek
Malowane splotem. Żakardy Doroty Taranek
7 sierpnia – 1 września 2013 r. Jest to druga, prezentowana w tym roku w Galerii NCK, wystawa towarzysząca prestiżowemu, czternastemu już Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi. Imprezie tej towarzyszy blisko 90 wystaw organizowanych w całej Polsce. Z dumą wystawę gości również NCK, ponieważ łódzkie Triennale to jeden z najważniejszych na świecie, jak nie najważniejszy, przegląd tej szlachetnej dziedziny sztuki. 01.08.2013 12:20
Sterroryzowali "bronią" sprzedawcę i ukradli gotówkę
Sterroryzowali "bronią" sprzedawcę i ukradli gotówkę
Do rozboju w sklepie spożywczym na terenie dzielnicy Chylonia doszło w 23 lipca br. Mężczyźni w wieku 27 i 28 lat sterroryzowali przedmiotem przypominającym broń palną sprzedawcę i ukradli gotówkę ze sklepowej kasy. Wolnością cieszyli się niespełna tydzień. W ubiegły poniedziałek cała trójka wpadła w ręce policjantów. Wczoraj Sąd Rejonowy aresztował sprawców na 3 miesiące. Dwóm z zatrzymanych za działalność przestępczą w warunkach recydywy grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, trzeci może trafić do więzienia na 12 lat. 01.08.2013 12:10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: rol Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył. Data dodania komentarza: 29.01.2026, 19:04 Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu Autor komentarza: Bob sanders Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co? Data dodania komentarza: 29.01.2026, 12:41 Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu” Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina Data dodania komentarza: 11.01.2026, 21:31 Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie! Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino Data dodania komentarza: 11.01.2026, 21:29 Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie! Autor komentarza: Agnieszka Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów. Data dodania komentarza: 3.01.2026, 21:27 Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala Autor komentarza: robi Treść komentarza: Super. Duńczycy to jest Wspólnota. Pracują iężko i wspaniałe bawią się. Paradą rozpoczynają Adwent, czas przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Bogaty kraj, który ani myśli zmienić swój koronę duńską (DKK) - symbol ich suwerenności i wolności finansowe. Data dodania komentarza: 30.11.2025, 13:55 Źródło komentarza: Magiczna Parada Świąteczna na Amager – Serce Bożego Narodzenia w Kopenhadze
Reklama
Reklama
Reklama